hydrolat z róży

Kosmetykinaturalne – pożytek hydrolatów

hydrolat do twarzy

Kosmetyki naturalne, w tym hydrolaty, są z zapałem używane, bo mało w nich sztucznych akcesoriów, konserwantów, barwników i szkodliwych substancji. Sprzyjają do bezpiecznej pielęgnacji, a składniki w nich zawarte łatwo wnikają w skórę oraz przyzwoicie ją odżywiają.

naturalny hydrolat lawendowy

Czy warto wykorzystywać hydrolaty?
Hydrolaty to woda kwiatowa lub ewentualnie roślinna, a adekwatnie element uboczny, który powstał w wyniku wytwórczości olejków eterycznych. Te kosmetyki naturalne można używać jako toniku do twarzy bądź też dodawać go do produkcji domowych środków pielęgnacji. Nadają się szczególnie dla cery wrażliwej, albowiem hydrolat działa o wiele delikatniej od samych olejków eterycznych. Wyśmienicie łagodzi cerę po depilacji lub ewentualnie gojeniu. Można nim rozcieńczyć szampon, lub dołożyć do płukanki do włosów w celu zintensyfikowania działania. O takie preparaty naturalne jak hydrolat wolno naznaczyć krem do buzi używany na co dzień. Uprości to rozprowadzanie go na skórze oraz zapobiegnie zatykaniu porów. Wykorzystuje się ich także do mieszania maseczek w proszku bądź też rozpuszczania peelingów.

Jakie są atuty hydrolatów?
•    działanie łagodzące
•    działanie przeciwzapalnie
•    działanie antyoksydacyjne
•    działanie regenerujące

Są one bardzo delikatne, można je stosować bezpośrednio na cerę, bez rozcieńczania. Hydrolaty wypada dostosować według ukochanego zapachu bądź właściwości rośliny, z jakiej powstały.

naturalny hydrolat borowinowy

Preparaty naturalne a otoczenie
Osoby używające kosmetyków naturalnych troszczą się nie jedynie o własną skórę, lecz i o naturę. Tego rodzaju produkty do pielęgnacji nie są testowane na zwierzakach a ich produkcja nie zagraża otoczeniu.