Kompetentne centrum opieki nad mamą i dzieckiem – ginekolodzy oraz pediatrzy

Współcześnie kobiety zwykle dowiadują się o ciąży to właśnie dzięki ogólnodostępnym, tanim testom ciążowym. Ich wysoka czułość zezwala wykryć hormon HCG już w ciągu paru dni od zapłodnienia. Początkowa reakcja na wieść o tym, że pod sercem przyszłej mamy rozwija się nowe życie bywa różnorodna. Niezależnie od niej przed każdą kobietą staje jednak dylemat „komu powierzyć los własny oraz własnego nienarodzonego jeszcze maleństwa?”.

http://centrummama.pl/zakres-uslug/szkola-rodzenia

Rozwój ginekologii oraz położnictwa w Polsce
W dzisiejszych czasach w naszym kraju znajduje się coraz to więcej specjalistycznych ośrodków ginekologiczno-położniczych, w których przyszłe rodzicielki są w stanie liczyć na fachową opiekę powiązaną z czasem ciąży i połogu.
W dużym zakresie ich usług znajdują się pomiędzy innymi:
•    badania diagnostyczne;
•    ochrona endokrynologiczno-ginekologiczna;
•    opieka położnicza;
•    ocena prenatalna;
•    poradnia urologiczna;
•    poradnia neonatologiczna;
•    szkoła rodzenia.
Zdrowie młodej rodzicielki jest najistotniejsze, w następstwie tego także kompleksowe, szczegółowe badania na każdym etapie ciąży muszą być prowadzone przez speców dysponujących nie tylko wysokiej klasy sprzętem, ale przede wszystkim także ekspercką wiedzą z zakresu położnictwa, ginekologii i endokrynologii.
Pomyślne rozwiązanie to dopiero początek macierzyństwa
Nowo powite maleństwo daje bez liku radości, lecz również o jego zdrowie trzeba zatroszczyć się ze szczególnym zaangażowaniem. Już od początkowych dni życia rodzice mogą posiadać wpływ na dalszy rozwój własnego dziecka, wobec tego też zapewnienie mu profesjonalnej opieki pediatrycznej to ich najistotniejszy obowiązek.
Porządne ośrodki pediatryczne
W ośrodkach lekarskich świadczących specjalistyczne usługi z aspektu pediatrii dla dzieci kreowane są korzystne warunki lekarskie. Doktorowie troszczą się nie wyłącznie o zdrowie swoich najmłodszych pacjentów, niemniej jednak także o ich komfort i dobre samopoczucie, jakie ma prawo rzutować na wyniki leczenia. Jednym z takich ośrodków jest krakowskie centrum ginekologii i pediatrii „MAMA”, w którym każdego dnia z usług zawodowców korzystają kobiety i rodziny z całej Polski.