mam problem z alkoholem 

Początki leczenia alkoholizmu
Kiedy zmagasz się z zaburzeniami korzystania z alkoholu – innymi słowy alkoholizmem, możesz poczuć, jakby to nie miało końca. Lecz nie powinieneś sam cierpieć. Jest wiele dostępnych metod leczenia, jakie pomogą Tobie w pokonaniu alkoholizmu, by wrócić do zdrowego oraz pełnego życia.

alkoholizm leczenie

Rozmaite czynniki, takie jak:
•    historia lekarska,
•    system wsparcia,
•    motywacja indywidualna

Są w stanie odegrać znaczącą rolę w sukcesie Twojego powrotu do zdrowia. Leczenie alkoholizmu winno być monitorowane przez skład specjalistów leczniczych w zakładzie rehabilitacyjnym. W całym kraju istnieją liczne ośrodki leczenia alkoholizmu i są obsługiwane przez ekspertów, jacy pomogą Tobie przejść przez każdy etap procesu powrotu do zdrowia – od odtrucia po życie po odwyku. Pomyśl o nich jako systemie wsparcia przez 24 godziny w tygodniu, jaki będzie z tobą fetować Twoje sukcesy oraz współpracować z Tobą, kiedy będziesz przechodził przez wszystkie wyzwania.

Nie zapominaj, że pokonanie alkoholizmu jest długim procesem
Mniej niż jedna druga osób wraca do nałogu po osiągnięciu jednego roku wstrzemięźliwości. Liczba ta zmniejsza się do mniej niż 15 procent, do osób jakie nawracają po pięciu latach wstrzemięźliwości. W dążeniu do największej szansy na długotrwałą trzeźwość po zwieńczeniu leczenia szpitalnego lub ambulatoryjnego, wypada uczestniczyć w lokalnych grupach wsparcia i kontynuować doradztwo.

Kiedy tak właściwie jest najlepszy czas na leczenie?
Przed zainicjowaniem kuracji osoba musi najpierw rozpoznać własny stan oraz mieć ochotę opuścić alkohol. W pewnych sytuacjach jednostka może uznać, że poradzi sobie z problemem z alkoholem na własną rękę. Innym wspólnie członkowie rodziny lub ewentualnie przyjaciele mogą rozpocząć interwencję alkoholową. Kojarzy się to z tym, że bliskie osoby wyrażają trwogi o nadmierne picie alkoholu przez daną figurę. Interwencja wspomaga również zapoczątkować dyskusję na temat przystępnych opcji leczenia oraz wsparcia.

Nie ma odpowiedniego lub ewentualnie złego czasu na poszukiwanie leczenia. Jeśli jednak nie pozostanie podjęte leczenie, alkoholizm może sprawiać wiele pobocznych kłopotów, takich jak komplikacje zdrowotne, problemy finansowe, trudności z relacjami i zakłócenia zawodowe.